Czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej wykazuje niezwykłą aktywność

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Supermasywne czarne dziury zwykle występują w centrach galaktyk. Taka studnia grawitacyjna znajduje się też w centrum naszej galaktyki - Drogi Mlecznej. Obiekt ten zachowuje się jednak zwykle zupełnie inaczej niż przewidują naukowcy. Obecnie czarna dziura zwana Sgr A* stał się bardziej aktywna w paśmie rentgenowskim.

 

Najnowsze badanie na temat Sagittariusa A* przygotowała grupa autorów zaangażowanych w analizy zdjęć wykonywanych za pomocą kosmicznego obserwatorium rentgenowskiego Chandra. Eksperci połączyli dane uzyskane podczas długotrwałych obserwacji z należącego do NASA obserwatorium rentgenowskiego Chandra i europejskiego odpowiednika XMM-Newton. Naukowcy odkryli, że częstotliwość pojawiania się jasnych rozbłysków rentgenowskich z Sgr* wzrosła dziesięciokrotnie do jednego rozbłysku dziennie.

 

Naukowcy starają się zrozumieć, czy jest to normalne zachowanie, które wcześniej nie było widoczne z powodu słabej jakości urządzeń monitorujących tą aktywność czy też częstotliwość uległa zwiększeniu na skutek oddziaływania spowodowanego przez ekstremalne zbliżenie do czarnej dziury obiektu zwanego G2. Początkowo uważano, że to obłok gazu, ale potem stało się jasne, że nie była to prawidłowa interpretacja.

Specjaliści komentujący najnowsze dane zwracają uwagę, że astronomowie oczekiwali spektakularnego pochłaniania G2 przez Sagittariusa A*, ale okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. To, co początkowo uważano za chmurę gazu i pyłu okazało się prawdopodobnie bynajmniej nie obłokiem, ale rozciągniętą dziwnie gwiazdą rozdzieraną grawitacją o wielkości 4 milionów słońc.    

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Ja bym ruch zdefiniował tak:

Ja bym ruch zdefiniował tak: masa składa się z energii i świadomościowego tła (ciemnej energii) gdzie ciemna energia odpowiada za przemieszczanie się masy a energia za jej prędkość zatem za grawitacje w układach iniercjalnych odpowiada energia a za grawitacje w czarnych dziurach odpowiada nadawanie przestrzeni przez świadomościowe tło energii które jest równe prędkości światła

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Albo ciekawi mnie jedno, czy

Albo ciekawi mnie jedno, czy czarne dziury są świadome wolnej energii  tkzw. żródło świadomości gdzie żeby coś powstało to trzeba to zniszczyć w myśl w której świadomy byt całej energii wszechświata nieznosi trwałości. Jeśli by tak było to plazma wokół czarnej dziury to nie studnia grawitacyjna tylko emitacja wolnej energii której granice wyznaczają koniec świadomości czarnych gwiazd

Portret użytkownika vito

W środku kazdej galaktyki

W środku kazdej galaktyki znajduje sie w pasmie niewidzialnym dla ludzkiego oka potężne Słońce.Żadne tam czarne dziury..hehe  Jest ono niczym jądro atomowe w każdym atomie-(ten ma bardzo złożoną strukturę) Wszystko wiruje wokół niego i jest przez niego stabilizowane

Portret użytkownika Jose

dot/NASA Swego czasu

dot/NASA Swego czasu zastanawiałem się kto pracuje w 'NASA' i dlaczego nazywana jest przez pewne grona 'NASA" i polecają co kolwiek ruszy się w pasmie pewnych czestotliwości. Dziś zastanawiam się, czy pracują tam Naukowcy, czy tylko ich rodiny obserwujuą gwiazdy i planet i czasami wpisując do dziennika pewne słowa, a po wielkiej analizie, wychodzi, że to jednak była planeta X, Również dziś zastanawiam się nad losem nauki powierzonej dla NASA i dla kogo NASA pracuje dla siebie ? nad tym mam problem. NASA, czy portfel osób prywatnych posiada Teleskopy i całą tą część Narzedzi z których NASA nie potrafi do końcu odczytać wystawić obiektywnej analizy. Dziś zastanawiam się nad Nauką na naszej Planecie, Ziemii na której prowadzona jest nauka odwrotności tego co jest dla Populacji Dobre i takie instytucje jak nasa nie widza co dzieje się na Ziemii i do czego to wszystko dąży ?? - Ponadto  słysze i czytam kroniki z Prywatnych nie publikowanych wyników Badań i co widzę? NASA odzywa się po kilkudziesieciu latach i mówi, że takie zjawisko ma miejsce, a dlaczego odpowiada w ten sposób bo u siebie to zjawisko zaczyna być widoczne i nie wypada, aby ktoś to odkrył. NASA karmi ludzkość na Ziemii odpadami Radioaktywnymi, a nie Nauką, jedynie pomyłki lub Wpadki NASA stanowią odkrycie już odkrytych znaczeń, czy Badań. - Do NASA jest bardzo łatwy dostęp jeżeli chodzi o ich zbiory i ukrywanie tych Pozytywnych informacji, za jakiś czas znajdzie ktoś to opublikuje i co zrobi ta instytucja? Dalej bedzie okłamywać i ukrywać dowody rzekome, które są ich odkryciami, NASA nie znaczy dziś nic po za tym że wyswietla czasami obrazy z jakiś planet, a tym z drugiej strony Ukrywa je, zastanawiam się dlaczego NASA kieruje się nieszczerością, dziś dostęp ma każdy do pewnych Archiwów Naukowych, tych prawdziwych, a nie tych co ogrzewają Planetę Węglem, jak wiadomo na Ziemi była kilkaset Cywilizacji i my obecni ludzie nie jesteśmy sami w wszechświecie, no orprócz tych hybryd, które prowadzą przez magnetyczne drogi wew. naszej Planety, etc.
 

Portret użytkownika Pacal

Dobre pytanie zresztą i nie

Dobre pytanie zresztą i nie wiem po co minusują Tobie. Fale rentgenowskie to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego i jak każde tego rodzaju, muszą byc /to promieniowanie, na zsadadzie dualizmu fala-czastka = kwant energii/, mianowicie zaginane przez grawitację. Czarna dziura to coś takiego, żw qyatrępuje w niej tzw "horyzont". Nazywa sie Swarchsilda czy jakoś tam. Jest to maksymalna odległość od masywnego obiektu, czyli sfera o takim promieniu, wewnatrz której każde ciało a nawet promieniowanie elektromagnetyczne, swój tor zagina do wewnatrz, tak że nie moze się odeń wyrwać na zewnatrz i dlatego te wysoce masywne obiekty które to wypromieniowują, nazywają się "czarne dziury". Promieniowanie elektromagnetgyczne o jakim mowa, to takie, którego korpuskuły czyli kwanty, poruszają się prędkoscią światła, czyli maksymalną dla każdej materii. Ta prędkość zaś zależy jeszcze od tzw przenikalnosci magnetycznej a takze elektrycznej czyli inaczej mówiąc: od przeźroczystosći ośtrodka /od kwadratowego pierwiastka z iloczynu tych wielkosci/. W kosmicznej próżni, gdzie ta przeźroczystosć jest maksymalną, też ta prędkość swietlna, maksymalną jest. 

Portret użytkownika Radzik

A wydawało mi się, że

A wydawało mi się, że promieniowanie rentgenowskie powstaje w wyniku hamowania elektkronów. To czarna dziura jest takim hamownią? Przecież piszą, że czarne dziury to gigantyczne wiry zjadające okoliczną materię a wszystko w okolicy przyspiesza jak to w wirze. Może wcale nie ma tam czarnej dziury a jest to zupełnie inne zjawisko związane z prawami Maxwella dotyczącymi pla elektrycznego i magnetycznego oraz powiązań między nimi. Jeżeli ktoś da jakiś komentarz do tego to proszę o merytoryczny. 

Portret użytkownika NOWY FOLDER - Swetr / POLECAM!

Witam! To nie czarna dziura

Witam! To nie czarna dziura promieniuje w promieniach x tylko materia na nia opadajaca. Taki skrot myslowy autora tekstu. Z tego co wiadomo czarna dziura promieniuje jedynie promieniowaniem Hawkinga. "Hamownia" moze byc wlasnie dysk akreowanej materii i to on jest zrodlem wszelkiego promieniowania. Gdy na czarna dziure nic nie opada jest nieaktywna i nie sposob jej inaczej zobaczyc niz posrednio poprzez np. oddzialywanie grawitacyjne. Materia opadajac "przyspiesza i hamuje" jednoczesnie. Blizsze "warstwy" kreca sie szybciej niz zewnetrzne, robi sie tarcie rozgrzewajace materie do maksimum, widoczne jest to wlasnie poprzez promieniowanie. I takie tam... Pozdro!