Pierwsze odkrycie chińskiego łazika, Księżyc ma inny kolor niż ten ze zdjęć NASA

Kategorie: 

Źródło: Xinhua

Od kilku dni na powierzchni ziemskiego satelity, Księżyca, znajduje się chiński lądownik i łazik, którego celem ma być zbadanie tego ciała niebieskiego i położenie podwalin pod dalszą eksplorację. Mimo, że naukowy program badawczy dopiero startuje już udało się zidentyfikować pierwsze odkrycie. Księżyc ma inny kolor niż wskazywały na to zdjęcia wykonane przez Amerykanów.

 

Na pierwszych zdjęciach przesłanych z powierzchni naszego naturalnego satelity widać wyraźnie, że jej kolor jest szarobrązowy. Jest to na tyle zaskakujące, że na wcześniejszych zdjęciach wyglądało na to, że powierzchnia jest po prostu w różnych odcieniach szarości. Trudno się, zatem dziwić, że coraz więcej specjalistów spogląda na te obrazy z niedowierzaniem stwierdzając, że ktoś tu oszukuje społeczeństwo.

 

Aż trudno w to uwierzyć, że sonda Chang'e 3, która przywiozła na Księżyc łazik Yutu  to pierwsze urządzenie wykonane przez człowieka, które dokonało miękkiego lądowania na tym globie od grudnia 1972 roku. Wtedy wylądowali tam Amerykanie, Eugene Cernan i Harrison Schmitt. Wszystko odbyło się w ramach misji Apollo 17.

Foto: NASA

Zdjęcia wysyłane przez łazik rozpętały dyskusję na temat rzeczywistego koloru Księżyca. Czy jest on brązowy jak wskazują na to chińskie przekazy? Czy też może jest szaro-srebrny, jak wynika z nagrań NASA?

Księżyc kilka dni temu - Foto: Xinhua

Sugestia, że kolor Księżyca na oficjalnie udostępnionych fotografiach z NASA jest inny od rzeczywistego znana jest od kilku lat. Niektórzy badacze wprost oskarżali Amerykanów o to, że z niewiadomych powodów celowo retuszują zdjęcia, czego rezultatem jest to, że wszystkie przedstawiają powierzchnię naszego satelity w odcieniach szarości.

Widoczne brązowe odbicie powierzchni - Foto: NASA

Istnieje wiele poszlak wskazujących na to, że rzeczywisty kolor Księżyca jest brązowy. Świadczą o tym na przykład odbicia powierzchni w osłonach skafandrów stosowanych przez lunonautów. Wygląda więc na to, że to chińskie fotografie odzwierciedlają rzeczywisty kolor naszego satelity.

 

Nie ma się co dziwić, że fakt, iż NASA retuszowała zdjęcia w celu ukrycia tego faktu świadczy o tym, że agencja może mieć coś do ukrycia. Dopóki były to jedyne publiczne zdjęcia stamtąd problematyka ta operowała w sferze przypuszczeń, ale teraz dzięki Chińczykom pojawiły się twarde fakty, które inspirują niektórych do formułowania rozmaitych teorii spiskowych.

Foto: NASA

Okazuje się, że już astronauci uczestniczący w misji kosmicznej Apollo-10 zwracali uwagę na to, że kolory naszego satelity mienią się jak to określono "we wszystkich odcieniach czekolady". Tak przynajmniej wynikało z oficjalnych raportów, ale nie wiadomo dlaczego informacje te nie zostały upublicznione.

 

Pytani o te nieścisłości lunonauci amerykańscy tłumaczyli to w taki sposób, że kolor Księżyca zależy od kąta padania światła i jego intensywności w danym momencie. Twierdzili zatem, że może być to spowodowane różnymi długościami fal świetlnych, które potem w taki sposób interpretowały niedoskonałe wtedy kamery. Nie sposób teraz stwierdzić, czy tak było w rzeczywistości, ale bez wątpienia dzięki chińskiej misji księżycowej właśnie dowiedzieliśmy się czegoś nowego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika darmi

Byłbym ostrożny w określaniu

Byłbym ostrożny w określaniu barwy bo to zależy od aparatury i sprzętu.Japończycy przebijają swoją technologią amerykańskich naukowców i orbitując sobie wokół Księżyca sondą Kaguya robią fotki w jakości HD.Trzeba to otwarcie powiedzieć, że juesej zbyt długo manipulowało wiadomościami i nadal to robią, przykładem mogą być zdjęcia z Marsa czy inne newsy od nich choćby wielka kompromitacja kiedy uśmiercili ISONA zbyt wcześnie. Japonczycy i Chinczycy wg mnie dysponują lepszymi technologiami.
Poniżej kilka fotek od Japończyków:
More: https://www.google.pl/search?q=jaxa%20selene&newwindow=1&client=firefox-... 

Portret użytkownika Xystos

Amerykanskcy notable,nietylko

Amerykanskcy notable,nietylko politycy lecz niestety rowniez naukowcy
maja te brzydka ceche ze mowia ze maja/wiedza wiecej niz maja/wiedza
 
Ludzie Wschodu wrecz przeciwnie , Milczenie jest ich najlepszym Przyjacielem
Rosjanie,Chinczycy , i inni Azjaci.

Portret użytkownika Xystos

Amerykanscy Lunonauci mogliby

Amerykanscy Lunonauci mogliby potwierdzic ze przekaz z kamer satelitarnych jest niewlasciwy,ze
kolor sie niezgadza-niezrobili tego gdyz nigdy na Ksiezycu niebyli,dotad zaden czlowiek
niepostawil swych stop na Srebrnym Globie,Chinczycy to udowodnili,obecna technika
pozwala na dokladniejsze przekazy z kosmosu.

Portret użytkownika tupet

Miałoby to ręce i nogi

Miałoby to ręce i nogi zważywszy na fakt, że podczas zaćmienia Księżyca powierzchnia ma brunatną, rdzawą barwę. Gdyby Księżyc miał szarą powierzchnię wyemitowałby podczas zaćmienia raczej inną barwę.

Portret użytkownika tmb28

podajcie źródło tych

podajcie źródło tych rewelacji, o ukrywaniu prawdziwego koloru. Skąd były tłumaczone te brednie? Jak pojawiło się to na niby tematycznym portalu? poziom poniżej FAKTu...

Portret użytkownika Kryspin

Amerykanie kłamią? żadna

Amerykanie kłamią? żadna nowość... może wkońcu chińczycy będą fer wobec reszty świata i przekażą prawdę. Nie zdziwię się jak w "dziwnych okolicznościach" łazik ulegnie zniszczeniu.

Portret użytkownika Isakson

no i świetnie!!liczyłem

no i świetnie!!liczyłem własnie na takie informacje,inne niż zwykle. Prawdziwe! i liczę na wiecej i że Chińczycy nie pójdą w ślady Amerykanów , kłamiąc nas w wielu tematach a w kwesti Księżyca chyba najbardziej.

Portret użytkownika ziom

Nie no powalasz koleś, po

Nie no powalasz koleś, po prostu powalasz inteligencją. Czemu nie wrzucisz innych zdjęć z Chang'e-3 ? Tych z innych kamer. No czemu? Widziałeś je w ogóle? Poszukaj. Chciałbym zobaczyć twoją minę jak odkryjesz, że jednak są takie jak z NASA. Ciekawe co sobie wtedy pomyślisz :D

Strony