Voyager 1 uchwycił dziwne "odgłosy" przestrzeni międzygwiezdnej

Kategorie: 

Po dekadach eksploracji Układu Słonecznego, ziemska sonda kosmiczna Voyager 1 osiągnęła barierę oddziaływania Słońca i znalazła się w przestrzeni międzygwiezdnej. Tym samym 36 letni próbnik oficjalnie jest pierwszym ziemskim pojazdem, który tego dokonał. Wszystkie dane spływające z sondy stanowią dla obecnych naukowców swoiste terra incognita.

 

Sonda Voyager 1 znajduje się obecnie 19 miliardów kilometrów od Ziemi. Dane przesyłane przez te urządzenie wskazują na to, że ziemski pojazd mniej więcej ostatni rok podróżował przez plazmę lub zjonizowany gaz, który jest obecny w przestrzeni międzygwiezdnej. W pewnym momencie odczyty wskazały na nagłą zmianę w poziomach wiatru słonecznego, co oznaczało, że sonda wydostała się poza wewnętrzny bąbel zwany heliosferą.

 

Ziemski pojazd zdołał wysłać dane, które po odszyfrowaniu przedstawiają coś, co można przedstawić w formie odgłosów przestrzeni międzygwiezdnej. Zostały one zarejestrowane przez urządzenie do odbioru fal plazmy. Odkryto wibrację gęstej plazmy międzygwiezdnej, która trwała od października do listopada 2012 roku oraz od kwietnia do maja 2013.

Na powyższym rysunku widać rozkład poszczególnych częstotliwości fal, które wskazują na gęstość plazmy. Kolorami zaznaczono intensywność fal, czyli to jak "głośne" się stały. Czerwone pola oznaczają amplitudę i częstotliwość fal plazmowych "słyszanych" przez Voyagera 1.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Stany

Udało mi się znaleść pewne

Udało mi się znaleść pewne dane, między innymi, zdjęcia czy też krótkie filmy na temat "UFO" bądź istot poza ziemskich mówiących w języku podobnym do języka sumeryjskiego i hebrajskiego udało mi się przetłumaczyć pare zdań i mówią coś o ich technologi i że te dane które nam wysłali mamy wykorzystać do budowy jakiegoś statku kosmicznego by ich odnaleść statek nazwali "PORON" jeśli jest pan zainteresowany z chęcią podziele się swoimi odkryciami