NASA pokazała nowe zdjęcia z Jowisza

Kategorie: 

Źródło: NASA/Juno

Jeden z najnowszych przekazów z sondy kosmicznej Juno należącej do NASA i orbitującej wokół Jowisza, przedstawia obrazy przedstawiające wirowe chmury na powierzchni planety, które utworzyły piękny wzór przypominający obrazy impresjonistów.

 

 

Agencja NASA co jakiś czas publikuje zdjęcie Jowisza, które są nadsyłane przez statek kosmiczny "Juno”, który od kilku lat prowadzi eksploracje największej planety w Układzie Słonecznym. Na opublikowanym zdjęciu widać to jak wygląda północna półkula tej planety. 

W momencie wykonania tego zdjęcia pojazd NASA znajdował się w odległości około 13 tysięcy kilometrów od Jowisza. Ta sonda badawcza ma szanse na dokonanie wielu przełomów naukowych i często bywa porównywana do podobnego urządzenia NASA, sondy Cassini, która studiowała innego gazowego giganta, Saturna.

Podstawowym zadaniem sondy kosmicznej Juno jest badanie atmosfery Jowisza. Ziemski pojazd regularnie wysyła dane na temat przemieszczania się mas gazów widocznych na powierzchni najwięszej planety naszego układu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Dodaj komentarz