Skok ze stratosfery w nowym unikalnym ujęciu

Kategorie: 

Mimo, że minie już drugi rok od śmiałego wyczynu jednego z najsłynniejszych spadochronowych skoczków ekstremalnych świata, Felixa Baumgartnera, do dzisiaj idea skoku na Ziemię niemal z przestrzeni kosmicznej wydaje się być czymś niezwykłym. Nikt nie podjął się tego, aby skoczyć z jeszcze większej wysokości.

 

Śmiałek został wyposażony w najnowowcześniejszą technologię i wzbił się na wysokośc ponad 36 kilometrów, po czym skoczył w dół. Celem miało być pobicie poprzedniego rekordowego skoku jakiego jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku dokonał Amerykanin, Joe Kittinger. To właśnie on zarządzał teraz całą misją projektu Red Bul Stratos.

 

Austriacki skoczek zdołał przeżyć ten skok, mimo, że w pewnym momencie, gdy warstwy atmosfery zaczynały się robić gęstsze, zaczęło nim bardzo mocno kręcić i isyniało ryzyko utraty przytomności. Nikt by tego nie chciał na wysokości dwa razy większej niż korytarze powietrzne nowoczesnych odrzutowców.

 

Powyższe nagranie zostało wykonane za pomoca sprzętu kolejnego ze sponsorów projektu, właściciela marki Go Pro. Jak wiadomo jest to niezbyt tania kamerka, którą można umieścić na kasku, lub w innym miejscu i rejestruje nam ona przebieg naszych ekstremalnych zabaw. Tym razem film wygląda wyjątkowo nierealistycznie. Polecamy oglądanie w rozdzielczości Full HD.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nem

Ziemia jest wklęsła a

Ziemia jest wklęsła a horyzont płaski - widać wyraźnie, mimo "rybiego oka".
Przecież "okrąg" Ziemi, nie może przechodzić z wypukłego we wklęsły i odwrotnie!

Portret użytkownika wertosik

Dlaczego nie używają

Dlaczego nie używają normalnych kamer?
Fragment filmu z kabiny 2minuty 15sek. do 2min 23sek. - widać w nim wyraźnie horyzont idealnie prosty na wysokości poziomu kamery - co wyklucza teorię, że ziemia jest kulą (horyzont nie powinien być widoczny, ponieważ byłby poniżej).
Rybie oko powoduje wypukłość powyżej połowy obrazu, poniżej jest wklęsły.
Pozdrawiam wszystkich oszukiwanych...