Olbrzymia eksplozja zakończyła testy nowej rakiety SpaceX

Kategorie: 

Źródło: Twitter

9 grudnia, SpaceX przetestowało statek kosmiczny Starship, rakietę o największej ładowności w historii eksploracji kosmosu. Testy zakończyły się olbrzymią eksplozją, która stawia ambitne plany Elona Muska, pod wielkim znakiem zapytania.

Pojazd kosmiczny z powodzeniem uniósł się w powietrze, wykonał zamierzony manewr i podjął przygotowania do lądowania. To właśnie wówczas doszło do niekontrolowanego wybuchu. Z powodu zbyt niskiego ciśnienia w jednym ze zbiorników paliwa, statek kosmiczny Starship spadł na ziemię, ze zbyt dużą prędkością. W rezultacie czego, z dyszy buchnął jasnozielony płomień, nastąpiła eksplozja, a statek został zupełnie zniszczony. Elon Musk, zapewnia że dane pozyskane dzięki tej pomyłce, pomogą w ulepszeniu technologii lotów kosmicznych. Zauważył on również, że udane wzniesienie się rakiety międzyplanetarnej, przejście na zbiorniki paliwa, precyzyjna kontrolę ruchu pojazdu aż do lądowania to osiągnięcia których nie można zanegować pojedynczą porażką. Wszystko to, stanowi bezcenny zestaw danych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika osa

Co z bzdury?  Nie dość że

Co z bzdury?  Nie dość że 'news' z ogromnym opóźnieniem, to do tego autor nie zadał sobie trudu, by się zapoznać z celami i  prognozami tej misji, nie wspominając o zrozumieniu...

No ale nie ma jak siać grozę, to lepszy clickbait..

"Testy zakończyły się olbrzymią eksplozją, która stawia ambitne plany Elona Muska, pod wielkim znakiem zapytania. "

Ech... Pod znakiem zapytanie to jest głównie poziom dziennikarstwa...