Jak wyglądałby Księżyc, gdyby był na orbicie ISS

Kategorie: 

Powyższe nagranie nalezy do kategorii "co by było gdyby". W tym wypadku graficy komputerowi sprawdzili co widzielibyśmy na Ziemi gdyby nasz satelita znajdował się na orbicie zwykle zajmowanej przez Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)

 

Jak wiadomo ISS to największa konstrukcja jaką zbudowano w przestrzeni kosmicznej. Stacja porusza się po orbicie okołoziemskiej znajdując się średnio 370 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Porusza się ona z prędkością około 8 kilometrów na sekundę. Jest ona na tyle duża, że jej przelot nad głowami robi wrażenie, bo wygląda jak wyjątkowo jasna gwiazda przemierzająca nieboskłon.

Twórca powyższej animacji komputerowej zastosowali te same parametry tylko zamienili ISS w Ksieżyc. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo interesujący efekt pokazujący przy okazji jak wyglądałoby nasze niebo gdyby Księżyc znajdował się 1000 razy bliżej niż obecnie.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_inny

he ci graficy zapomnieli

he ci graficy zapomnieli narysować zajebiście wielkiej fali od stron księżyca poruszającej się zgodnie z grawitacją księżycową - ale by była jazda, a w czasie górowania księżyca ważylibyśmy kilkanaście procent jak nie więcej mniej

Portret użytkownika Qba

Nie znam się na tym, ale

Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że odległość do powierzchni księżyca to nie to samo, co odległość do jego orbity. Co, gdyby patrzeć na domniemaną orbitę od drugiej strony? Wtedy mówilibyśmy, że księżyc nie znajduje się te 370 km, a 3544 km. Pomiar różniłby się o długość średnicy obiektu. Nie mam racji? Jak nie, to mnie oświećcie...:)

Portret użytkownika Qba

Społeczeństwo dzieci NEO

Społeczeństwo dzieci NEO nawet na takich stronach? Dajcie spokój... Minusować, to jest komu, ale jak trzeba wytłumaczyć, to wszyscy siedzą cicho. Nie twierdzę, że wiem najlepiej. Najzwyczajniej w świecie, mi się to nie zgadza. Jak określa się odległość do konkretnego miasta, to podaje się odległość do jego centrum i podobnie jest [a bardziej: powinno być] w mierzeniu odległości w przestrzeni kosmicznej. Odległość do orbity obiektu powinno się mierzyć do centrum, czyli do odległości, w jakiej znajduje się środek danego obiektu od innego obiektu. Ciągnąc temat, twierdząc, że znajdując się na orbicie ISS, księżyc byłby zaryty w ziemię - moim skromnym zdaniem - nikt nie popełnia błędu. Powiedzcie mi więc, co w tym myśleniu jest nie tak??

Portret użytkownika Tom_LoCK

o jej! co za zmasowany atak

o jej! co za zmasowany atak agenturalnych lemingów.
 
tak księżyc na prawdę wygląda świetnie na takiej orbicie.najlepsza jest noc  w dzień.
ps.wiadomo coś o "kawałkach" ISON?