Przelot nad Marsem złożony ze zdjęć z ESA Mars Express

Kategorie: 

W sieci pojawiła się ciekawa kompilacja zdjęć z europejskiej sondy kosmicznej Mars Express. Ten wystrzelony przez Europejską Agencję Kosmiczną pojazd orbituje wokół Marsa. Dzięki temu udało się zobaczyć marsjańskie krajobrazy. 

 

Nowa kompilacja zdjęć została opublikowana przed kilkoma dniami. Dla wykonania tego wideo wykorzystano zdjęcia z ponad 12 500 orbitowań zgromadzone od czerwca 2003 roku. Dzięki temu, że wykorzystano zdjęcia wykonane w technologii stereoskopowej i w wysokiej rozdzielczości, udało się uchwycić niesamowitą ilość szczegółów.

 

Dzięki obrazom stworzono topograficzne modele formacji zarejestrowanych dzięki Mars Express. Oznacza to, że ESA dysponuje cyfrowym modelem topograficznym całej powierzchni Marsa. Nagranie to daje pojęcie o poziomie szczegółowości w odwzorowaniu najbliższej nam planety.

 

Film został złożony przez Niemiecką Agencję Kosmiczną DLR i opublikowany z okazji dziesięciolecia misji kosmicznej Mars Express. Jako ciekawostkę można podać, że muzyka do nagrania została stworzona przez jednego z członków zespołu kartograficznego projektu mapowania powierzchni w projekcie Mars Express ze strony DLR.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen