Kolejna kometa wpadła na Słońce i została zniszczona

Kategorie: 

Od czasu, gdy umieszczono w przestrzeni kosmicznej nowoczesne obserwatorium solarne SOHO,   udało się zaobserwować bardzo wiele komet, które kończyły swoją wędrówkę wpadając na naszą gwiazdę. Właśnie doszło do kolejnego takiego przypadku.

 

Nienazwaną kometę zaobserwowano 10 października za pomocą koronagrafów LASCO C2 i C3. Tego typu obiekty nazywane są kometami muskającymi Słońce. Tak określa się ciała niebieskie, które dążą do uderzenia w naszą gwiazdę. Część z nich zbliża się na niewielką odległość i odlatuje dalej, ale wiele z nich po prostu odparowuje.

Obiekt, którego unicestwienie możemy oglądać na zdjęciach z SOHO prawdopodobnie należał do tak zwanej Rodziny Komet Kreutza, od nazwiska niemieckiego astronoma Heinricha Kreuza, który jako pierwszy opisał takie obiekty. Jego zdaniem komety te są pozostałościami po rozpadzie bardzo dużej komety, do którego doszło przed tysiącami lat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika as

W 1976 r. przyszła znów

W 1976 r. przyszła znów kometa Encke razem z kometą Pons-Winnecke i kometą Vest, a w Mydłowie niedaleko Opatowa i Ujazdu obecne woj.świętokrzyskie a wcześniej tarnobrzeskie odkryto wielkie szkielety ludzi -gigantów mieszkających przed tysiącleciami w okolicach Gór Świętokrzyskich.Szkielety tych ludzi mierzyły ponad 3 m wzrostu. Tacy wielcy osobnicy żyli w Epoce Czwartorzędu.Wygląda na to,że na tamtych terenach istniało jednak Stare Państwo Wiślan, które z kart historii wymazano. Czyżby bali się pytania jak wielcy musieli być Bogowie tamtych ludzi skoro oni mierzyli ponad 3 m i co się z nimi stało.?
Gdzie jest teraz to odkrycie?Bo w Muzeum Etnograficznym w Górach Świętokrzyskich tych kości wielkoludów nie ma.A stamtąd też i ja się wywodzę,tam do dziś żyją nasze rodziny.Jesteśmy potomkami tych wielkoludów,ludzi gigantów z zamierzchłych czasów.

W 1931 r. na wyspie Jawie w okolicach Ngangong nad rzeką Solo odkryto wielkie szkielety ludzi gigantów,które mierzyły zaledwie 2 m i 71 cm, ale tamte archeologiczne znaleziska poznał cały świat, a te nasze polskie ukryto choć osobnicy z polskich terenów byli od nich wyżsi.Dlaczego? Mieliśmy przecież rzekomego Polaka na stanowisku papieża w Vatykanie Jana Pawła II przez 27 lat.Skąd to zaniedbanie?
Zaprzepaszczono wielkie odkrycie z naszych stron i zarówno władze państwowe jak i władze kościelne ponoszą za to odpowiedzialność.
A czym się zajmowali przez ostatnie 35 lat? Zajmowali się tym czym nie powinni;niszczeniem naszego Państwa i Narodu oraz przysłowiowym tyłkiem Maryny żeby odwrócić uwagę od takich najważniejszych rzeczy.

Danuta Ignatiuk-23 XI 2007