Jak wyglądałby na niebie Saturn, gdyby przeleciał on tuż obok Ziemi?

Kategorie: 

Kadr z Youtube
Saturn znajduje się obecnie w opozycji i gdyby nie zachmurzone niebo, panowałyby idealne warunki do prowadzenia obserwacji tego gazowego olbrzyma. W związku z tym astronomicznym wydarzeniem, właściciel konta na Youtube Yeti Dynamics zaprezentował nam niezwykłą wizualizację tego, jak wyglądałby Saturn, gdyby przeleciał dosłownie tuż obok naszej planety.

 

Na początku zeszłego roku, dzięki użytkownikowi Yeti Dynamics mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądałoby niebo, gdyby w miejscu Księżyca znajdowałaby się któraś z planet Układu Słonecznego. Jednak najnowsza symulacja przedstawia Saturna, który wraz ze swoimi pierścieniami przelatuje tuż obok Ziemi.

 

Oczywiście symulacja ma jedynie charakter wizualny. Nasza planeta nie przeżyłaby takiego zbliżenia, więc nie uwzględniono w niej dewastacyjnego wpływu na Ziemię. Ludzie z pewnością również by tego nie przeżyli, dlatego poniższa symulacja jest jedynym dobrym sposobem aby przekonać się, jak wyglądałby Saturn, gdyby dosłownie złożyłby nam wizytę.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika nitjer

Mielibyśmy taki widok

Mielibyśmy taki widok codziennie gdyby Ziemia była księżycem wielkiej gazowej planety, jak Pandora z "Avatara". W takim przypadku ów gazowy olbrzym byłby czczony jako bóstwo w religiach Ziemian. No i może choć nieco wcześniej ludzie zorientowaliby się, że ich planeta nie jest środkiem wszechświata.