W obłoku molekularnym Sagittarius B2 odkryto złożoną cząsteczkę organiczną

Kategorie: 

Źródło: ESO/APEX, MSX/IPAC/NASA
Naukowcy badali jeden z największych obłoków molekularnych gazu i pyłu w Drodze Mlecznej - Sagittarius B2, który znajduje się 27 tys. lat świetlnych od Ziemi. W trakcie analiz udało się odkryć cyjanek izopropylowy o rozgałęzionej strukturze węgla.

 

Według odkrywców, związek chemiczny przypomina aminokwasy, które przyczyniły się do powstania życia na Ziemi. Stąd też naukowcy uważają, że budulec życia może być rozpowszechniony w całej galaktyce. Dotychczas odkrywano różne cząsteczki w przestrzeni międzygwiezdnej ale cyjanek izopropylowy jest wyjątkowy, ponieważ posiada rozbudowaną strukturę węgla.

 

Głównym autorem badań jest dr Arnaud Belloche z Max Planck Institute for Radio Astronomy. Powiedział on, że aminokwasy na Ziemi są budulcem białek a białka są bardzo ważne dla życia. W tym momencie znów powróciło pytanie, czy w naszej galaktyce, oprócz na naszej planecie oczywiście, istnieje jeszcze jakieś życie.

 

Odkryte cząsteczki emitują promieniowanie które zostało wykryte w postaci fal radiowych przez 20 teleskopów w Atacama Large Millimeter Array w Chile. W Sagittariusie B2 znaleziono w przeszłości alkohol winylowy i mrówczan etylu, jednak najnowsze odkrycie jest zdecydowanie najbardziej interesujące.

 

 

Źródło: http://www.space.com/27262-space-dust-molecule-origins-of-life.html

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie ma w kosmosie poza Ziemią

Nie ma w kosmosie poza Ziemią pierwiastka zwanego węglem, tak jak nie ma  wody i tlenu.
Związki złożone z wiązaniami krzemowymi nazywa się "organicznymi"  To kłamstwo.

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie wierzę w żadnego Boga,

Nie wierzę w żadnego Boga, jgdyż  dlas mnie Bóg jest oczywistością poza wszelkimi religiami.
Wszystkich kapłanów mam głeboko w dupie i nienawidzę tych ułomnych umysłem i intelektem a często ze zboczoną osobowościa nieudaczników lub cwaniaków...

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nieprawda... Nie można

Nieprawda... Nie można stwierdzić, że w strukturze tego związku jest węgiel. Równie dobrze może być krzem, który daje podobne powiązania....
 To kłamstwo, że odkryto ten izocjanek. To jest tylko domniemanie skwapliwie stwierdzone przy prawdopodobieństwie 50 %

Portret użytkownika K

To niesłychane, więdzą co

To niesłychane, więdzą co znajduje się w obłoku 27 000 lat świetlnych od Ziemi a na księżycu Jowisza Europa zaledwie 600 000 000 km od Ziemi nadal nie wiadomo co się dzieje..

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kłamią w oczywisty sposób.

Kłamią w oczywisty sposób. Jak powiedziałem: Nie ma w Kosmosie wegla i tlenu a więc i nie ma wody..a tym samym "związków organicznych. To kłamstwa wysupływane z domniemań w wyniku iluzorycznych badań i domysłów. To nie nauka. To fantastyka naukowa.
- Poza Ziemią.

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Gatharr

Angelusie Maximus Rex.

Angelusie Maximus Rex. Przeczytałem wszystkie artykuły jakie tutaj są zamieszczone, jak i również komentarze. Twoje komentarze. I doszedłem do pewnego, jednego wniosku. Weź Ty chłopie albo ogarnij się, albo otwórz swoją własną szkołę i zacznij badania na włąsną rękę, ponieważ zauważyłem, że cokolwiek ktoś powie (nie mówię czy to powiedział jakiś czytelnik, naukowiec, nałukofffiec, czy krasnoludek od Królewny Śnieżki), jest według Ciebie złe i tylko Ty wiesz wszystko najlepiej. Nawet nie ma werbalnej ani niewerbalnej możliwości określenia Twojego zachowania, bo powiedzenie żę to co mówisz, czy piszesz w 99% jest głupotą tudzież idiotyzmem, jest na prawdę srogim niedopowiedzeniem. 
G. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widocznie nieuważnie czytasz,

Widocznie nieuważnie czytasz, a czytając nie myslisz, tylko kierujesz się betonowymi farmazonami nauki.
 Gdybyś wiedział to co ja, to byś sobie uświadomił, że oczywistości sie nie udowadnia, tylko kłamstwo udowadnia się, że jest prawdą. Wszystkiego co sie nauczyłeś można zastosowac tylko w ograniczonym zakresie dla zaspokojenia twoich fizycznych potrzeb a w dodatku tych wypływajacych z najniższych instynktów
(strachu, pożądania, słabości woli)
- pozdrawiam
 P.S. Czy twierdzisz, że w Kosmosie istnieje powszechość życia? Jeśli tak to na podstawie jakich dowodów i dlaczego jeszcze żadna cywilizacja nie "zdmuchnęł" naszej? Czy ludzka cywilizacja jest bezpieczna dla kosmicznego otoczenia?
 Czy próba żydowskich, głupich umysłów aby "wyrąbać" tunel w pasach Van Allena ładunkiem nuklearnym była bezpieczna?
 Masz jakieś przykłady bezpiecznej działalności naszej cywilizacji?
 Dlaczego jeszcze istniejemy a jedno co jest pewne, to to, że zlikwidujemy sie sami?

Angelus Maximus Rex