W gwiazdozbiorze Łabędzia w 2018 roku będzie można obserwować jasny błysk

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W 2018 w gwiazdozbiorze Łabędzia dojdzie do znacznego zbliżenia pulsara J2032 z gwiazdą MT91 213. W wyniku tego wydarzenia prawdopodobnie powstanie potężny błysk, który będzie można zaobserwować na nocnym niebie.

 

W czasie nadchodzącego zbliżenia, pulsar J2032 ma przejść przez gęste chmury plazmy, która otacza wspomnianą gwiazdę. Zdaniem specjalistów doprowadzi to do potężnych kosmicznych "fajerwerków", które będzie można obserwować we wszystkich zakresach promieniowania elektromagnetycznego.

 

Pulsar J2032+4127 to kula supergęstej materii o średnicy około 20 kilometrów. Został odkryty w 2009 roku i już wtedy astronomowie zdali sobie sprawę z tego, że leci w kierunku gwiazdy MT91 213 jest 15 razy większa i 10 tysięcy razy jaśniejsza niż Słońce. Najszybsze pulsary to te, które są w systemach binarnym, gdzie drugim składnikiem jest gwiazda.

 

Pulsary są pozostałościami masywnych gwiazd. Poruszają się one z bardzo dużą prędkością wokół własnej osi. Podczas obrotu, emitują regularne porcje energii w postaci światła, fal radiowych i innych form promieniowania elektromagnetycznego, które możemy obserwować. Można powiedzieć, że pulsary są kosmicznymi radiolatarniami.

 

Naukowcy mają nadzieje, że obserwacja tak unikalnego zjawiska pomoże im zbadać pole magnetyczne innej gwiazdy , dokonać jej pomiarów grawitacyjnych, a także oszacować siłę wiatru gwiezdnego emitowanego przez nią. To unikalna okazja dla astrofizyków do zgromadzenia tak ważnych danych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Proszę to zapamietać co teraz

Proszę to zapamietać co teraz napisałem:
 Otóż nie bedzie żadnego błysku w 2018 r w tym rejonie kosmosu, gdyż obrzezani naukoffffcy ogladaja film puszczony od tyłu.
 To zdarzenie miało już miejsce w 2012 r i owe układy się od siebie oddalają a nie zbliżają.

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika angelus to kretyn

No co, woda najczęsciej,

No co, woda najczęsciej, ziemia woda coś takiego nie. Halucynacja, hemoglobina, dwutlenek węgla, taka sytuacja nie. Najczęsciej to chemia mnie interesuje. Nie podoba mi się. Mnie mistyfikacja interesuje, chemia coś takiego, proszki kurde...
 
Czyż nie brzmi podobnie do Ernesta ?

Portret użytkownika Ernest

Detektor szybkich neutrin na

Detektor szybkich neutrin na Antarktydzie szybciej wykrył wydarzenie w układzie.Na 7000 tyś lat świetlnych 3 lata opóźnienia do wydarzenia błysku widzianego oczami.Gorzej z gamma będzie na florę i faunę.Czyli to się już wydarzyło.I tak przeszłość ma wpływ na naszą przyszłość w punkcie zbieżności w teraźniejszości za trzy lata.Dobrze że transmisja w modlitwach(telepatyczne łącze)jest natychmiastowa.Można nadawać i w tej samej chwili odbierać w sieci neuronowej w mózgu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wydarzenia w Kosmosie

Wydarzenia w Kosmosie obserwujemy w czasie rzeczywistym, gdyż światło einsteinowskie nie ma tu zastosowania.
 Obrazy z kosmosu przekazuje fluorescencja magnetyczna o predkosci nieskończonej.
Gdyby było tak jak podaje obecna pseudonauka, w chwili stworzenia Wszechświata, nie byłby on widoczny dla postronnego obserwatora w żadnym zakresie swego zaistnienia.
 Czyli nie byłby widoczny do dziaisaj.
 Na podstawie tego głupiego założenie o drodze światła w Kosmosie powielono następny bzdet: wiek Wszechświata

Angelus Maximus Rex