Ta asteroida jest warta 5 miliardów dolarów! NASA ujawnia nowe zdjęcia

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Asteroida o wartości 5 miliardów dolarów, wyminęła niedawno naszą planetę. 4660 Nereus zbliżył się do Ziemi około miesiąc temu, 11 grudnia 2021 roku. Korzystając z 70-metrowej anteny radiowej w kompleksie Goldstone Deep Space Communications Complex w pobliżu Barstow w Kalifornii, NASA wykonała szczegółowe zdjęcia tego obiektu.

Nereus został odkryty w 1982 roku przez Eleanor „Glo” Helin. Ma on średnicę 0,33 kilometra (330 metrów) i okrąża Słońce co 661 dni. Kiedy w zeszłym miesiącu mijał Ziemię, Nereus znajdował się w odległości zaledwie 3 934 298 kilometrów od naszej planety. Była to świetna okazja do szczegółowego przeanalizowania tego obiektu. Zaledwie dzień przed jego największym zbliżeniem się do naszej planety, NASA uchwyciła kilka fenomenalnych obrazów Nereusa.

Źródło: NASA

Obserwowanie takich obiektów jest ważne nie tylko dla nauki, ale i dla prywatnych przedsiębiorców, zainteresowanych wydobywaniem minerałów z wnętrza asteroid. Mimo, że takie inicjatywy są dopiero w fazie planowania, dobór odpowiednich obiektów testowych jest kluczowy. Uważa się, że 4660 Nereus zawiera olbrzymie pokłady żelaza, kobaltu i niklu, o łącznej wartości 5 miliardów dolarów. Kosmos jest pełen obiektów tego typu, które tylko czekają na eksploatacje.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz