Sonda Rosetta sfotografowała na powierzchni komety skały, przypominające piramidy

Kategorie: 

Źródło: ESA/Rosetta/MPS
Należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) sonda Rosetta zbliżyła się do komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko i przesłała kilka interesujących zdjęć. Okazało się iż na jej powierzchni znajdują się skały w kształcie piramid.

 

Jedno ze zdjęć bardzo zaciekawiło naukowców - przedstawia ono grupę skał które swoim kształem przypominają piramidy. Największa z nich ma 25 metrów wysokości i natychmiast otrzymała nazwę "Cheops" na cześć egipskiej piramidy.

ESA/Rosetta/NAVCAM

 

W ostatnich dniach, sonda Rosetta znacznie zbliżyła się do komety. 9 października rozpoczęła obserwację tego obiektu z odległości około 10 kilometrów. Pozwoliło to na wykonanie jeszcze bardziej dokładnych zdjęć.

Skała piramidopodobna "Cheops" - źródło: ESA/Rosetta/MPS

 

Już za kilka tygodni, misja kosmiczna wejdzie w kolejną fazę. Sonda Rosetta wypuści lądownik Philae, który ma wylądować na powierzchni komety. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to lądowanie nastąpi 11 listopada i będzie to pierwsze w historii lądowanie na powierzchni komety.

 

 

Źródło: Space.com

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Efimen Dele

Tylkoastronomia.pl - nie

Tylkoastronomia.pl - nie ośmieszajcie się powtarzaniem takich pseudonewsów (bo nawet nie pseudonaukowych). Albo macie target wśród poważnych ludzi, albo u wyznawców wróżbity Macieja.

Portret użytkownika Q...

Jakie znowu "pyramidy"?. Nie

Jakie znowu "pyramidy"?. Nie widzieliście nigdy jak topnieje/ sublimuje śnieg z którego jest zrobiony  bałwan za oknem?. Jeśli śnieg jest zanieczyszczony pyłem, ziemią to wygląda to podobnie. Tam nie ma żadnych "piramid". Jest naładowana elektrostatycznie bryła lodu, pyłu i skał!.