Saturn jest dzisiaj najbliżej Ziemi a na dodatek w opozycji, to okazja do niesamowitych obserwacji

Kategorie: 

Saturn obserwowany przez amatorski teleskop - źródło: Internet

Saturn, co jakiś czas znajduje się w szczególnym zbliżeniu do Ziemi. Coś takiego ma miejsce właśnie dzisiaj. O ile pogoda pozwoli Saturn powinien być dzisiaj doskonale widoczny a na dodatek będzie jasno świecił.

 

Zbliżenie gazowego giganta może być okazją do poczynienia wspaniałych obserwacji astronomicznych. Szczególna jasność planety wywołana jest przez jego opozycję. Oznacza to, że Ziemia leży dokładnie pomiędzy Saturnem i Słońcem.

Saturn widziany amatorskim teleskopem

Wielka gazowa planeta powinna być dzisiaj pięknie widoczna we wszystkich miejscach gdzie będzie bezchmurne niebo. Jeśli jednak utrzyma się zachmurzenie to trzeba będzie skorzystać z innych opcji, takich jak oglądanie Saturna za pomocą transmisji internetowych. Jedna z transmisji ma się odbyć o 3:30 rano, co będzie można oglądać poniżej.

Gdyby ktoś jednak nie był w stanie wytrzymać do tak późnej pory może zobaczyć Saturna w opozycji za pomocą teleskopu Slooh. Przekaz zaczyna się od 19:00 więc już całkiem niedługo. Przekaz internetowy obserwacji Saturna dostępny jest pod tym linkiem  http://events.slooh.com/

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz