Rosyjski biosatelita powrócił na Ziemię z martwymi zwierzętami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Ziemię powróciła właśnie wystrzelona miesiąc temu kapsuła biologiczna wyniesiona na orbitę w ramach programu badawczego Bion-M. Znajdujące się na pokładzie zwierzęta były martwe.

 

Na pokładzie satelity Bion-M1 (ros. Бион-М1) znajdowały się między innymi ryby, gekony, myszy i myszoskoczki. Deorbitacja pojazdu rozpoczęła się o 2:32 czasu uniwersalnego a kapsuła wylądowała w wyznaczonym miejscu, mniej więcej 100 kilometrów na północny wschód od Orenburga.

Nad misją Bion-M1 pracowano od 2007 roku a celem eksperymentu jest ocena wpływu przestrzeni kosmicznej na biologię organizmów żywych. Badania te są niezbędne, jeśli ludzkość poważnie myśli o zasiedlaniu innych planet.

Badania z wykorzystaniem gryzoni mają pomóc w studiowaniu reakcji organizmu na mikrograwitację jak również, jaki jest wpływ promieniowania kosmicznego i nieważkości na fizjologię organizmów żywych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika as

Kolejny dowód na to,że na

Kolejny dowód na to,że na Księżycu nigdy nie było ludzi i mało tego nawet połowy drogi nie przebyli.Nie dziwię się że admin łyka co tylko nasa opublikuje wszak lemingi nic nie rozumne nie muszą znać prawdy

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Z artykułu wynika, że

Z artykułu wynika, że wszystkie. Ale jesli artykuł jest nie ścisły, to mogły zostac przy zyciu wyłącznie gryzonie - myszy. One sa odporne mna promieniowanie podobnie jak szczury...  Nie zmienia to tego co powiedziałem... pozdrawiam za głupoty...

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Podróże kosmiczne

Podróże kosmiczne prędkościami mniejszymi od co najmniej 2xVc nie jest możliwe, własnie dlatego, że każde promieniowanie ma prędkość bliską Vc a więc nas dościga, prześciga i przenika ... niezaleznie od zastosowanej ochrony, która ma zawsze jakąś przenikalność dla Gamma i X. W tej sytuacji zabicie zycia to tylko kwestia czasu. Dlatego własnie Wszechświat jest martwotą. Uzyskanie prędkoiści o których mówię jest mozliwe, ale nie przy stanie intelektualnym naszej cywilizacji. Czas zburzyć dotychczasową naukę i sięgnąć do eteru.. Takm jest źródło wszelkiej wiedzy. Największym paradoksem jest fakt, że każdy człowiek ma tą wiedzę doskonale zabezpieczoną przed "niepowołanymi" w swoim umysle. Tylko znaleźć PIN do tych plików. Ja go częściowo mam.
P.S. Parametr wymienionych prędkości jest paradoksem wynikającym z faktu, że jeden ze składników jej algorytmu jest wielkość względna (czas), tak, że nalezy ów parametr przyjmować w sposób... niemalże abstrakcyjny... :)

Angelus Maximus Rex