Rosja znowu wysyła zwierzęta w kosmos

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzielny zespół gekonów, myszy, myszoskoczków i innych zwierząt został wysłany na orbitę w piątek, 19 kwietnia, ogłaszając tym samym początek rosyjskiego eksperymentu tak krótkie jest jako jeden miesiąc, mające na celu zbadanie wpływu środowiska kosmicznego na istoty żywe.

 

Celem misji kosmiczna, jak mówią naukowcy, jest powrót wszystkich zwierzęta z powrotem na Ziemię w jednym kawałku. Nowo upieczeni "astronauci" rozpoczęli swoją podróż na pokładzie rosyjskiej rakiety "Sojuz-2" wystrzelonej z kosmodromu Bajkonur.

 

Wraz z rakietą została wysłana kapsuła kosmiczna "BION-M1" z załączonymi tam 45 myszami, 8 myszoskoczkami mongolskimi, 15 gekonami i wieloma innymi gatunkami. Oczekuje się, że zwierzęta spędzą na orbicie miesiąc podróżując na wysokości 575 km nad powierzchnią naszej planety. W tym czasie naukowcy na Ziemi będą monitorować zdrowie mieszkańców kapsuły.

 

"Bion-M1" to pierwszy rosyjska misja kosmiczna wiążąca się z wykorzystaniem zwierząt w przestrzeni w ciągu ostatnich 17 lat. Ostatnim zadaniem w tej serii była kapsuła uruchomiona w 1996 roku. Wtedy jej czas trwania wyniósł 15 dni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze