Parada planet zbiegnie się z nowym deszczem meteorów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W najbliższych dniach nastąpi niezwykłe astronomiczne wyrównanie ciał niebieskich. W jednej linii znajdzie się Merkury, Wenus, Jowisz, Pluton i przede wszystkim Ziemia. Na dodatek paradzie planet towarzyszyć ma deszcz meteorów, który będzie ostatecznym pożegnaniem komety ISON.

 

Jak wiadomo kometa C/2012 S1 ( ISON) szybko zmieniła się z superatrakcji w astronomiczną klapę. Nawet teleskop Hubble'a nie dał rady zaobserwować tego, co po niej pozostało, ale pas pyłu i gruzu rozciąga się w kosmosie i nasza planeta wkrótce wleci w ten fragment przestrzeni.

Ponieważ już jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, oczy ku niebu warto zwrócić też ze względu na poszukiwanie pierwszej gwiazdki, którą przy dobrej widoczności z pewnością będzie Wenus. Już w kilka dni potem, 4 stycznia 2014 roku, dojdzie do specyficznego ustawienia kilku planet Układu Słonecznego. Oprócz Wenus koniunkcji podlegać będzie Merkury, Ziemia, Jowisz i Pluton. Wszystkie te planety ustawią się w jednej linii wraz ze Słońcem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Plejada

Ustawienia w jednej lini ze

Ustawienia w jednej lini ze Słońcem często się zdarzają...rzeczywiście około 04 .01.2014 Jowisz ,Ziemi,Wenus ,Słońce , Merkury mają mieć takie ustawienie ale jakby co to Wenus jest miedzy Ziemią i Słońcem i chroni nas przed bezpośrednimi rozbłyskami. A Wenus takie ma ustawienie dopóki Jowisz będzie za Ziemią...

Portret użytkownika zbyszek

Nie cieszyłbym sie z tego

Nie cieszyłbym sie z tego deszczu meteorytów po Komecie ISON Wiadomo ze kometa zawiera cyjanowodór a jaki będzie miało wpływ na naszą atmosferę dowiemy się już wkrótce :(

Portret użytkownika Damian z Piaseczna

No tak, cyjanowodód z

No tak, cyjanowodód z pewnością wytruje wszystkich i nastanie ostateczny kres histori ludzkości....
Daj spokój takim niedorzecznym spekulacjom.
 

Portret użytkownika ziom

skończ z tymi kretyńskimi

skończ z tymi kretyńskimi blogami w tonie sensacyjnym mającymi na celu jedynie jak największą ilość wyświetleń już dawno zauważyłem że twoje wpisy mijają się z rzeczywistością, zawierają błędy nie tylko językowe i merytoryczne, ale także celowe zabiegi stylistyczne mające na celu zrobić sensację z niczego, dla mnie jesteś człowieku zerem w astronomii i gówno wiesz o tej pięknej nauce więc skończ się lansować na jakiegoś znawcę, bo nie dorastasz do pięt prawdziwym miłośnikom nieba, a na dodatek po prostu kłamiesz!