Ogromna asteroida 2014-YB35 przeleci bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Potężna asteroida zdolna do zniszczenia całego kraju na naszej planecie znajdzie się bardzo blisko Ziemi. Kilometrowej średnicy ciało niebieskie znajdzie się 27 marca w odległości około 11 razy większej niż średni dystans z Ziemie do Księżyca.

 

Obiekty oznaczony jako 2014-YB35 podróżuje z prędkością około 10 km/s. Jak twierdzą astronomowie tak duże zbliżenia mniejszych ciał niebieskich są dosyć często obserwowane, ale tak duże obiekty zdarzają się nie częściej niż raz na 5000 lat.

 

Eksperci nie ukrywają, że zderzenie Ziemi z jakąś asteroidą jest tylko kwestią czasu. Znane są liczne ślady takich kolizji w przeszłości więc z pewnością będą następne. Jeśli obiekt ten będzie odpowiednio duży może wpłynąć na warunki życiowe na naszej planecie, a nawet zmienić je.

 

Gdyby doszło do kolizji 2014-YB35 z Ziemią byłoby to wydarzenie katastrofalne, które mogłoby nawet stanowić zagrożenie dla kontynuacji istnienia naszej cywilizacji. Zdarzenie z 2013 roku, gdy na Rosję spadł meteor czelabiński i wcześniejszy tajemniczy incydent tunguski w Tajdze, można wysnuć teorię, że takie zdarzenia są jak najbardziej prawdopodobne, a my jesteśmy na nie zupełnie nieprzygotowani.

Przelot dużej asteroidy 2014-YB35 odkrytej dopiero 27 grudnia ubiegłego roku, może stanowić dzwonek alarmowy. Mimo, że obiekt ma minąć Ziemię w odległości około 4,5 mln km, co może się wydawać dużym dystansem, trzeba mieć świadomość, że w kategoriach kosmicznych jest to dosłownie muśnięcie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

widziałeś co spadło?

widziałeś co spadło? Tunguskiego nie odnaleziono ani kawałeczka.. A czelabiński? Dziwnym trafen znaleziono kawałki 5 h po wydarzeniu..
A więc widziałeś, czy tak podały różne ścierwomedia ?
 Są fotografie przedstawiające dziwny pojazd ( UFO?), który zaingerował w okolicy owego "meteorytu" zapobiegając uderzeniu owego czegoś w Ziemię...
 Domniemuję, iż był to produkt ziemskiej technologii militarnej, której test wyrwał się spod kontroli...
Ale skoro media tego nie podały, to znaczy, że był to meteoryt... :)))
 więc śp[ij spokojnie... TVN czuwa nad twoim bezpieczenstwem...

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Drwal

Tak widziałem bo po

Tak widziałem bo po czelabińskim odnaleziono nie jeden tylko kilkaset odłamków które dzieciaki sprzedawały po ulicach a dlatego trza było je zbierać pare godzin już po spadnięciu żeby śnieg nie zasypał ich więc musieli sie spieszyć a że to był według Ciebie produkt ziemskiej technologii militarnej większej bzdury jeszcze nie słyszałem  czy ty wogule widziałeś filmy nagrane przez ludzi? co by taką łune zostawiło na niebie jak nie meteor rakiety mają troche inny efekt.