Odkryto nową planetę, na której może istnieć życie

Kategorie: 

Źródło:

Astronomowie z obserwatorium MEarth odkryli nową planetę pozasłoneczną o numerze seryjnym LHS 1140b. Przewiduje się, że jest ona od nas oddalona o 39 milionów lat świetlnych . Może być większa od Ziemi nawet o 40%. Znajduje się w konstelacji wieloryba i krąży wokół karłowatej, czerwonej gwiazdy. Co jednak najważniejsze, istnieje duża szansa, że znajduje się na niej życie.

 

Skalna planeta uważana jest za jedno z najbardziej obiecujących ciał niebieskich ostatnio odkrytych w systemie pozasłonecznym, na której możliwe jest istnienie życia. Ze wstępnych wyników badań, wiadomo, że panują na niej warunki podobne do tych, które doświadczamy na Ziemi. Jason Dittmann z Uniwersytetu Harwardzkiego twierdzi, że nowoodkryta planeta jest najbardziej ekscytującym znaleziskiem, jaką zdołał zobaczyć od przeszło 10 lat.

"Ciężko będzie nam marzyć o lepszym obiekcie, by przeprowadzić jedne z największych poszukiwań w nauce: poszukiwania dowodu na istnienie życia poza Ziemią"

LHS 1140b wyróżnia się też normalnym poziomem radioaktywności. Intensywne wybuchy promieniowania mogą zaszkodzić wątłej atmosferze i wyrządzić szkody ludzkiemu zdrowiu. Nie wspominając już o domniemanym pozaziemskim życiu, którego istnienia, niestety nadal nie udowodniono.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Maarrtjen

Na początku: "Co jednak

Na początku: "Co jednak najważniejsze, istnieje duża szansa, że znajduje się na niej życie."

Puenta końcowa: " Intensywne wybuchy promieniowania mogą zaszkodzić wątłej atmosferze i wyrządzić szkody ludzkiemu zdrowiu. Nie wspominając już o domniemanym pozaziemskim życiu, którego istnienia, niestety nadal nie udowodniono."

Wasze wysiłki, by wykorzystywać strategię rodem z tzw. "szmatławców" albo inaczej: "tabloidów", opartą na tzw. "buzzing words", zaczynają mnie przerażać. Czy wy jesteście POWAŻNYM popularno-naukowym portalem, czy "na żarty"?

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Z odl. 39 mln lat świetlnych

Z odl. 39 mln lat świetlnych galaktykę slabo widać, a co dopiero planetę i jej szczegóły - ktoś tu bzdury pisze bo to musialaby być planeta jakiejś dość odległej, innej niż nasza galaktyki!!! Bliska Ziemi Andromeda jest oddalona o 2100 000 lat świetlnych...