Nowe zdjęcie zbliżającej się komety C/2012 S1 ISON

Kategorie: 

Źródło: GLP Observatory

Nadal brakuje zdjęć komety ISON, która miała być astronomiczną atrakcją tego roku. W sieci pojawiło się właśnie zdjęcie wykonane przez dwudziestocalowy teleskop RCX400.

 

Fotografia jest datowana na 27 października 2013 roku. W momencie jej wykonywania kometa ISON znajdowała się na nieboskłonie pomiędzy galaktykami spiralnymi NGC 3428 oraz NGC 3429.

 

Zdjęcie to zostało wykonane w kolorze, dlatego można zobaczyć rzeczywisty wygląd komety C/2012 S1. Niektórzy komentując to ujęcie stwierdzają, że kometa wygląda jak reflektor.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika V

20to calowy?  zabawne, bo 20

20to calowy?  zabawne, bo 20 cali to raptem 50 cm. Takie teleskopy to ma co drugi bogatszy amator. Dla przykładu staruteńkie teleskopy obserwatorium UJ mają ok metra. Każdy szanujący się uniwerek ma teleskopy conajmniej metrowe. Uniwerków jest kilkadziesiąt tysięcy na świecie.
...więc gdzie zdjęcia?
 
Czy juz dostrzegacie "długie ramię globalizacji"?  Popatrzcie, jak skuteczne jest globalne embargo na wiedzę, że NIKT się nie wychyli (w tym Rosja, ani Chiny).
NWO już jest i to bardzo skutecznie jest.
 
 

Portret użytkownika Deontay

Ludzie, czy wy nie widzicie

Ludzie, czy wy nie widzicie tego że te szmaciarze coś przed nami ukrywają?! Przecież to widać że to grubymi nićmi szyte.  Przygotujmy się na wielkie BOOM pod koniec grudnia.