Niezwykła koniunkcja Marsa, Wenus i Księżyca

Kategorie: 

Źródło: facebook

Każdy kto zdecyduje się wyjść dzisiaj na zewnątrz nie będzie tego żałował. Na niebie można obserwować niezwykły pokaz. Trwa koniunkcja Marsa, Wenus i Księżyca.

 

Dzisiaj, w piątek 20 lutego na niebie można zaobserwować niezwykłe zjawisko. Księżyc znajdzie się bardzo blisko Wenus i Marsa. Czerwona Planeta znajdzie się zaraz nad bardzo jasną Wenus.

Źródło: facebook

Trzy ciała niebieskie znajdą się nie dalej od siebie niż 2 stopnie. Piękny spektakl można było zobaczyć gołym okiem. Jutro obiekty te będą na naszym niebie nawet bliżej, ale moment ten wypadnie niestety w ciągu dnia.

Źródło: facebook

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika anonim

Witam, nigdzie nie mogę

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego jak często zdarza się takie zjawisko i kiedy może się powtórzyć. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś w związku z tym?
Pozdrawiam.

Portret użytkownika v1r00z

no zgadzam sie widok piekny

no zgadzam sie widok piekny ale jaka planeta swieci tak jasno po wschodniej stronie i to na przeciwko tych dwoch widzianych na zachodzie? Wczesnym wieczorem te dwie byly jedynymi najwczesniej widzianymi cialami na szarzejacym niebie a ich intensywnosc byla porownywalna, skoro ta na zachodzie to wenus to ktorą tak samo ładnie widać po przeciwnej stronie nieba?
 

Portret użytkownika AspenTrees78

Dzisiaj, wracając do domu ok

Dzisiaj, wracając do domu ok 18-tej, zobaczyłem TO na niebie. Naprawdę mnie zamurowało, bo czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem! Już zaczynałem myśleć, że coś mi się przewidziało, aż tu nagle trafiłem na ten artykuł :-)