Naukowcy odkryli ślady możliwej nowej postaci promieniowania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy zbadali ślady pozostawione przez wczesny Wszechświat. Analizowano kosmiczne mikrofalowe promieniowanie tła, aby mieć dokładniejsze informacje na temat zachodzących wtedy procesów fizycznych. Dzięki nowym danym, naukowcy odkryli dowody na istnienie nieznanej postaci promieniowania.

 

Dane pozyskano za pomocą wrażliwych urządzeń znajdujących się na sondach badawczych na orbicie. Wykorzystano przekazy z sond kosmicznych Planck i należącej do NASA Wilkinson Microwave Anisotropy Probe - WMAP. Dzięki tym urządzeniom naukowcy zdołali wejrzeć jeszcze wcześniej po hipotetycznym Wielkim Wybuchu. Ogólnie, wyniki badania potwierdzają teorię powstania wszechświata, ale pojawiły się pewne "nieścisłości", takie jak relatywistyczne cząstki, poza kosmicznym mikrofalowym promieniowaniem tła.

 

Naukowcy mają dwie hipotezy na temat tych niezgodności.  Pierwsza jest taka, że możemy mówić o tak zwanych "dzikich" neutrinach (sub-atomowych cząsteczkach, które są elektrycznie obojętne, o bardzo małej, masie prawie niemierzalnej).  Druga hipoteza zakłada, że to, co zaobserwowano to nieznane promieniowanie związane z występowaniem tak zwanej ciemnej energii, która w początkach wszechświata wydawała się być o wiele bardziej znacząca, niż w naszych czasach.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Oooo

"Kapitanie, odkryliśmy nowy

"Kapitanie, odkryliśmy nowy rodzaj promieniowania"... do dziś był to dla mnie literacki, fantastyczno-naukowy  odpowiednik kiczu, jakim para się cała masa ludzi. Coś w rodzaju literackiego "jelenia na rykowisku". Cóż, życie pomału dogania a nawet prześciga już wyobraznię twórców SF!. :))

Portret użytkownika cierń

kurcze, bardzo ciekawa

kurcze, bardzo ciekawa sprawa! Ciekawe co jeszcze przyniosą analizy obserwacji wykonanych przez Plancka. Czekam na więcej artów o tym!!!! :)
od siebie mogę polecić książkę Nieskończony Wszechświat (gdzie autorzy, zasłużeni kosmolodzy, przedstawiają zupełnie nową koncepcję opwstania Kosmosu) ale tam bazują jescze na WMAPie

Portret użytkownika Kazek12

Teoria wielkiego wybuchu , to

Teoria wielkiego wybuchu , to błędna teoria, na podstawie której tworzone s nowe błędne teorie. Jedynym dowodem jest tylko zmieniający sie Wszechświat, bo wszelkie przesunięci niczego nie udowodniaja.

Portret użytkownika oswiecony_ja

promieniowanie to jest

promieniowanie to jest zbiorem cząstek myśli kreacyjnej pierwszego JA. To ono jest powodem big bangu. Prędkość jest znacznie przekraczającą prędkość światła. Przekazy mówią o życiu jednego pokolenia ludzkiego zanim promieniowanie to skończy swoje bombardowanie Ziemi czyli zanim przebiegnie cały Wszechświat. Wtedy spotkamy samo pierwsze JA. Sprawa jest intensywnie badana.