Najnowsza panorama Marsa wykonana przez łazik Curiosity
Image
Oto najnowsza panorama marsjańska, którą wykonano na podstawie udostępnionych przez NASA zdjęć wykonanych na powierzchni Marsa. Powstała ona niemal dokładnie po upłynięciu pełnego marsjańskiego roku pracy tego ziemskiego urządzenia.
Wykonanie tej panoramy zawdzięczamy Andrew Bodorovi, który wykorzystał do jej wykonania zdjęcia wykonane przez łazik Curiosity 1 maja 2014 roku. Lokalizacja ziemskiego robota to krater Gale. Zdjęcia powstały za pomocą 34 milimetrowej kamery Mast Camera. Mozaika składa się ze 134 zdjęć, które rozciągają się na 30 tysięcy pikseli i zostały wykonane w dniu Sol 647.
Łazik Curiosity przebywa już na Marsie przez ponad 687 ziemskich dni co odpowiada okresowi czasu znanemu jako rok marsjański. Głównym celem wysłania misji kosmicznej Mars Science Laboratory z łazikiem na pokładzie było odkrycie śladów istnienia życia na Marsie, ale nie można powiedzieć, aby na tym polu osiągnięto jakieś sukcesy. Mimo to, łazik, który ma wielkość typowego samochodu typu SUV, zdołął poprzesyłac na Ziemię wiele interesujących zdjęć i danych po przeprowadzanych zdalnie eksperymentach chemicznych.
Mars Panorama - Curiosity rover: Martian solar day 647 in out-of-this-world
- Dodaj komentarz
- 9889 odsłon
Palec na
Palec na Marsie
http://www.360cities.net/image/curiosity-mars#484.95,49.97,5.0
a ta droga polna na Marsie
a ta droga polna na Marsie dokąd prowadzi, czyżby do Cydoni?
dlaczego na panoramie powyżej
dlaczego na panoramie powyżej łazik jest zamaskowany? czyżby była tu jakaś tajemnica?
Niebo nocą na marsie wygląda
Niebo nocą na marsie wygląda po prostu fantastycznie.
W myśl że masa układa się
W myśl że masa układa się proporcjonalnie do jej ciężkości to wnioskuje że pod suchym lodem na biegunach Marsa znajduje się tritlenek wodoru który jest cięższy od dwutlenku węgla gdzie pasuje mi do rozkładu masy, i np. pod wpływem warunków atmosferycznych tritlenek wodoru rozkłada się na wode i tlen singletowy który odpowiada za czerwoną poświate Marsa