Nadchodzi zaćmienie księżyca - nasz satelita stanie się czerwony

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Za kilka dni, 4 kwietnia, nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca, zwane też ze względu na barwę ziemskiego satelity "krwawym księżycem". Intrygujące zjawisko będzie można zaobserwować w większości krajów Ameryki Północnej, Ameryce Południowej, Azji i niektórych częściach Australii.

 

Księżyc będzie się znajdować w cieniu Ziemi przez około 5 minut. Od początku do końca zjawisko będzie trwało przez 3 godziny i 29 minut. Jest to już trzecie zaćmienie w serii "krwistych księżyców"m tak zwanej tetradzie, która występuje na przełomie lat 2014-2015.

 

Zaćmienie Księżyca występuje wtedy, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w przestrzeni w niemal prostej linii. W tym czasie Księżyc wchodzi w stożek cienia rzucanego przez Ziemię. Podczas całkowitego zaćmienia Księżyca wchodzi on w cień Ziemi całkowicie. Zaćmienie można oglądać tylko na tych obszarach naszej planety, gdzie Księżyc znajdzie się wtedy nad horyzontem.

Niestety nie będzie to tym razem możliwe z Europy. Zaćmienie będzie można obserwować w dużej części Azji, Australii, w większości Ameryki Północnej i Południowej oraz na Pacyfiku, Atlantyku, Oceanie Indyjskim w Arktyki i na Antarktydzie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Warmiak

Czy nikt na to nie bedzie

Czy nikt na to nie bedzie zwracać uwagi??!!hmmm...taki pewny bym nie był na twoim miejscu,. Dla mnie to bardzo ciekawe zjawisko i ubolewam że nie mogłem tym razem tego zobaczyć. Co do Betelgezy(gwiazdy w gwiazdozbiorze Oriona) pozostaje nam być cierpliwym, co nam i tak nie da satysfakcji bo nie doczekamy tak cudownej eksplozji.

Portret użytkownika solar

Krwawy księżyc to żadna

Krwawy księżyc to żadna atrakcja nawet nikt nie będzie na to zwracać uwagi, wpiszcie sobie w wyszukiwarce betelgeza 2 słońca, to dopiero będzie artakcja ale niedtety nie dożyjemy tego pięknego zjawiska.