Na niebie pojawi się dziś "różowy" superksiężyc!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tej nocy, każdy z obserwatorów nocnego nieba będzie miał okazję na własne oczy zobaczyć niezwykłe zjawisko. Mamy bowiem rzadką okazję do obserwowania spektakularnego "różowego" superksiężyca.Superksiężyc to zjawisko, które powstaje wtedy gdy trwa pełnia przy jednoczesny perygeum, czyli okresem największego zbliżenia Księżyca do Ziemi. Zmiana koloru ziemskiego satelity, zachodzi z powodu ziemskiej atmosfery, która w ten sposób zabarwia Księżyc na skutek wejścia w cień Ziemi. 

Zwykle podczas największego zbliżenia Księżyca do Ziemi jego tarcza staje się z naszej perspektywy zauważalnie większa i jaśniejsza niż podczas zwykłej pełni. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle. Zdaniem badaczy, nadchodząca pełnia ma być największą w całym 2020 roku. Samo niezwykłe zjawisko ma zajść w okolicach 4:35 czasu polskiego.

Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Dodaj komentarz