Księżyc jest o ponad sto milionów lat młodszy niż uważano dotychczas

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wedle aktualnie uznawanej teorii Księżyc powstał w wyniku zderzenia nieznanej planety wielkości Marsa z Ziemią. Naukowcy przychylają się zatem do prawdziwości mitów sumeryjskich, które nazywają nawet tą planetę Tiamat. Nowożytni uczeni mówią o niej Theia.

 

W wyniku zderzenia mogły zostać wyrzucone ogromne ilości materiału, który uformował się najpierw w formie dysku a potem dążył do postaci globu i po wielu milionach lat stał się tym, co znamy jako Księżyc. Najnowsze odkrycia powodują jednak, że można kwestionować dotychczas uznawany czas tego fatalnego zderzenia.

Uważano, że doszło do tego 4,56 miliarda lat temu, ale Richard Carlson z Carnegie Institution (USA), który przeanalizował wszelkie dostępne skały księżycowe jest odmiennego zdania. Na podstawie jego badań wiek impaktu to 4,45 miliardów lat temu. Różnica nowego datowania wynosząca od 110 do 160 milionów lat to jednak nie tak bardzo dużo, ale sporo jeśli mówimy o próbach poszukiwania śladów zderzenia na naszej planecie. Po prostu śladów stopionych skał trzeba szukać w innych warstwach Ziemi.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika ekscelencja

A mnie interesuje dlaczego

A mnie interesuje dlaczego księżyc jest zawsze w barwach czarnobiałych? Na fotografii z ziemią jest podobnie. A przecież nie jest czarnobiały. Widziałam film  pokazujący go równie kolorowego i pięknego jak ziemia. O co w tym wszystkim chodzi?

Portret użytkownika AMRŚP

A wg mnie Księzyc to mityczna

A wg mnie Księzyc to mityczna sumeryjska NIBIRU która spowodowała spekanie skorupy ziemskiej i Wielki Potop  po przechwyceniu w ziemskie pole grawitacyjne...
 Dlatego juz nie przyleci...