Indyjska sonda „Chandrayan-2” przysłała pierwsze zdjęcia Księżyca

Image

Źródło: ISRO

Indyjska misja księżycowa „Chandrayan-2” do tej pory wypełnia przebiega bez problemów. Pojazd znajduje się już na orbicie księżycowej i przesyła na ZIemię fantastyczne zdjęcia.

 

Chandrayan-2 wszedł na orbitę Księżyca 19 sierpnia, około miesiąc po wystrzeleniu, które miało miejsce 22 lipca. Aby spełnić ograniczenia budżetowe, wystrzelenie odbyło się za pomocą małej rakiety o niskiej mocy, a stacja naukowa musiała przebyć długą drogę na Księżyc, która powinna zająć w sumie około siedem tygodni, jeśli liczyć od startu do planowanego lądowania łazika na powierzchni ziemskiego naturalnego satelity.

Image

Indyjska agencja badań kosmicznych (ISRO), która zarządza misją Chandrayan-2, niedawno opublikowała pierwsze zdjęcie Księżyca zrobione za pomocą tego statku kosmicznego z jego orbity. To zdjęcie zostało zrobione z wysokości około 2650 kilometrów nad powierzchnią Księżyca, dokładnie w środę, 21 sierpnia. Zdjęcie pokazuje część powierzchni niewidocznej strony Księżyca, w tym krater Apollo i Morze Wschodnie.

Image

Jednak ten obszar powierzchni Księżyca nie jest celem misji Chandrayan-2. Komponent orbitalny oddzieli się od lądownika i łazika, który poleci na południowy biegun księżyca, aby wylądować w jego pobliżu 6 września bieżącego roku.

 

ISRO wybrało tę strefę lądowania, ponieważ naukowy poprzednik misji, sonda Chandrayan-1, odkryła z orbity lód w wiecznie zacienionych kraterach w pobliżu bieguna południowego Księżyca. To dlatego Indie wyposażyły ​​drugą wyprawę, w pojazd zejściowy, który ma za zadanie potwierdzenie wcześniejszych ustaleń.

Image

Lądownik i łazik będą działać na powierzchni Księżyca tylko przez jeden księżycowy dzień (dwa tygodnie czasu ziemskiego). Oba te urządzenia nie są zaprojektowane do przetrwania zimnej księżycowej nocy.

 

 

 

0
Brak ocen