Chińczycy wylądowali na Księżycu, wyścig kosmiczny wkracza w nową fazę

Kategorie: 

Źródło: Xinhua

Wielki sukces osiągnęli naukowcy pracujący dla Chińskiej Agencji Kosmicznej. Udało im się dokonać lądowania na Księżycu. Sonda Chang’e-3, która miała na pokładzie łazik Yutu ( Jaspisowy Królik) wylądował skutecznie i doszło do komunikacji z Ziemią.

 

Udane manewry prowadzące bezpiecznie na powierzchnię Księżyca oznaczają też, że Chiny dołączyły do ekskluzywnego klubu państw, które dokonały lądowania na innym ciele niebieskim. Sukces ten oznacza też, że prawdopodobnie rozpocznie się na nowo era podboju Księżyca.

Swoją misję na srebrny glob zapowiadają też Rosjanie, a Amerykanie postawili na inicjatywę prywatną i przynajmniej kilka firm wyraziło chęć komercyjnego wykorzystania Księżyca. Z pewnością chińskie sukcesy podziałają inspirująco dla wielu krajów i może się zacząć era podbojów terytorialnych Księżyca.

Chińczycy udowodnili, że są w stanie wysyłać ładunki na Księżyc, a to prawdopodobnie oznacza, że następnym celem będzie wysłanie tam ludzi. Z oficjalnych informacji wynika, że celem długoterminowym jest stałą obecność ludzi na Księżycu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze