Bliski przelot asteroidy w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Ostatniej nocy w pobliżu Ziemi przeleciała asteroida 1999 VF22, która jest wielkości dużego wieżowca. Zgodnie z Minor Planet Center Międzynarodowej Unii Astronomicznej, stanowi ona potencjalne zagrożenie dla Ziemi.

 

Obiekt ten został, wymieniony jako potencjalnie niebezpieczne. Jednak NASA uspokaja, że obiekt ten zwykle mija naszą planetę w dość bezpiecznej odległości od Ziemi, na przykład 14 milionów kilometrów od Ziemi, co jest około 37 razy większą odległością niż średni dystans pomiędzy Ziemią, a Księżycem.

Asteroida 1999 VF22 została odkryta przez naukowców pracujących na teleskopach pracujących w ramach Catalina Sky Survey. Po raz pierwszy zaobserwowano to ciało niebieskie w 1999 roku. Od tego czasu dowiedzieliśmy się, że  jego średnicy, może wynosić od 140 do 450 metrów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Dodaj komentarz

Komentarze

Portret użytkownika Ernest

Grupa Apollo podobno liczy 80

Grupa Apollo podobno liczy 80 milionów okruchów skalnych.Przypomina to magazyn broni na niegrzecznych Ziemian.Dużo wpada do oceanów zdala od obserwatorów.7-8 marca lub później nadleci ok 30 metrowa skała od strony Słońca o niesprecyzowanej do końca orbicie.Niektórzy sugerują że Kometa Enckego(krótkookresowa) też dużo materii gubi.Szkoda że meteoryt Czelabiński nie zauważyli wcześniej to by mniej było rannych i być może mniej szyb rozbitych.