Astronomowie uzyskali nowe dowody wzmacniające teorię Wielkiego Wybuchu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowy zespół naukowców wykorzystujących najpotężniejszy teleskop na Ziemi, odkrył, że w czasach tuż po Wielkim Wybuchu, wszechświat zachowywał się zgodnie z przewidywaniami teorii. Eliminuje to znaczną rozbieżność między teorią i obserwacjami, którą fizycy martwili się przez ponad dwie dekady.

 

Jednym z najważniejszych problemów w fizyce i astronomii były rozbieżności między ilością izotopów litu wcześniej zaobserwowanych w okolicy najstarszych gwiazd w naszej galaktyce, oraz ilości tych izotopów, przewidywanych na podstawie modelu teorii jądrowej syntezy Wielkiego Wybuchu. Obserwowana liczba nuklidu LI6 były 200 razy więcej, a LI7 3-5 razy mniej.

 

Zespół naukowców, kierowany przez Karin Lind, University of Cambridge, USA, wykazał, że stosowane przez naukowców od dziesięcioleci dane dotyczące częstości występowania izotopów litu we wszechświecie zostały poczynione na podstawie obserwacji złej jakości. Według nowego badania, ilości izotopów litu istniejące we wszechświecie są w pełni zgodne z fizyką modelu Wielkiego Wybuchu.

 

Tak więc, ten ważny problem współczesnej astronomii został rozwiązany. Odkrycie to zostało opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie naukowym Astronomy & Astrophysics w dniu 6 czerwca.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Skarabeusz

W nauce jest podstawowa

W nauce jest podstawowa zasada dochodzenia do prawdy, która czesto jest  pomijana jako niewygodna. Zasada ta mówi, że teorie się obala, a nie potwierdza. Ale, moim zdaniem, w nauce głównego nurtu nie chodzi o to aby złapać królika, ale aby go gonić. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Heheheheee... ! jasne jesli

Heheheheee... ! jasne jesli założymy, że jest ewolucja pozytywna, było Wielie Pierdnięcie i docieraja do nas obrazy po "miliardach lat" to ten obraz tak będzie interpretowany, ale jesli załozymy, że Wszechświat jest na etapie degradacji, został "wykonany" w pierwotnym stanie doskonałości oraz ogladamy teleskopem zmiany w czasie rzeczywistym, to wnioski będą akurat odwrotne...   Właśnie to co obserwujemy to obserwujemy stan przed imlozją Wszechświata...

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika promagna

To może naukowcy opiszą

To może naukowcy opiszą model, który powie nam, gdzie jest epicentrum wielkiego wybuchu? Każdy wybuch ma epicentrum, czy to w Hiroszimie, Nagasaki, czy głęboko pod ziemią. Czyżby Penrose źle rozpoznał artefakty z przed wielkiego wybuchu w analizie mikrofalowego promieniowania tła?