NASA ogłosiła odkrycie drugiej Ziemi w naszej Galaktyce

Kategorie: 

Źródlo: NASA

Od jakiegoś czasu chodziły słuchy, że kosmiczny teleskop Kepler, który specjalizuje się w wykrywaniu tranzytów planet na tle tarczy gwiazd, wykrył kilkanaście planet, które można nazywać nowymi Ziemiami. Naukowcy z NASA poinformowali dzisiaj o odkryciu 12 planet, których średnica jest jedynie dwukrotnie większa od Ziemi, a ich orbity są w tak zwanej ekosferze, czyli mogło się tam rozwinąć życie.

 

Poinformowano też, że dziewięć z tych globów obiega gwiazdy zbliżone rozmiarem i temperaturą do naszego Słońca. Uwagę zwróciła szczególnie planeta Kepler -452b, która wydaje się być szczególnie podobna do naszej Ziemi. Krąży ona wokół czerwonego karła nieco chłodniejszego od naszego Słońca. Według astrobiologów jest to jednak idealne miejsce do tego, aby rozwinęło się tam życie.

Źródlo: NASA

Co ciekawe okres obiegu Kepler -452b wokół tamtego słońca wynosi 385 dni, czyli orbita tej planety jest tylko 5 procent dłuższa niż Ziemi. Analizy widmowe pozwalają przypuszczać, że jest to planeta skalista, ale nie udało się jeszcze oszacować jej masy. Bardzo możliwe, że na powierzchni tego globu dochodzi do aktywności wulkanicznej.

Źródlo: NASA

Nie znając masy nie sposób oszacować jaka jest tam grawitacja, ale zakładając skład podobny do Ziemi powinna być ona przynajmniej dwa razy większa. Średnica tej planety jest około 60 procent większa od ziemskiej. Gwiazda wokół której krąży Kepler -452b ma około 6 miliardów lat jest więc nieco starsza od Słońca. Jest jedna od niego o 20 procent jaśniejsza i nieco większa.

Źródlo: NASA

Jeśli ktoś zechce spojrzeć w stronę gdzie znajduje się ta potencjalnie bliźniacza Ziemi planeta Kepler -452b musi zwrócić się w kierunku konstelacji Łabędzia. To właśnie tam teleskop Kepler odnalazł większość znanych obecnie egzoplanet. Kepler -452b znajduje się jakieś 1400 lat świetlnych od Ziemi. przy dzisiejszym stanie techniki wydaje się być to dystansem nie do przebycia, ale zapewne ludzkość znajdzie sposób aby dokonać odpowiedniej ekspansji w naszej Galaktyce.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Robert

Byłem ciekaw czy mój

Byłem ciekaw czy mój komentarz "Czegoś tu nie rozumiem:" coś zmieni - jakąś np. korektę, ale czytając następne komentarze zrozumiałem że nie ma na to szans. Ich poziom powoduje że mózg sam odmawia przeważania wypisanych w nich głupot i wyłącza funkcję czytania ze zrozumieniem, co w moim przypadku powoduje że przestaje czytać.

Vote down!
-230
Portret użytkownika ak

Ludzie napiszcie swoje pswudo

Ludzie napiszcie swoje pswudo SF może ktoś (jakiś debil ) wam to wyda. A póki co to do czytać Hallidaya lub Fiszyyka nie tylko dla orłów. po pewnym czasie przyjdzie olśnienie że miętiśicie głupoty - klasyczne

Vote down!
-231
Portret użytkownika Robert

Czegoś tu nie rozumiem: -

Czegoś tu nie rozumiem:
- "Kepler -452b, która wydaje się być szczególnie podobna do naszej Ziemi. Krąży ona wokół czerwonego karła nieco chłodniejszego od naszego Słońca" - tak swoją drogą czerwony karzeł jest bardziej niż "nieco" raczej sporo chłodniejszy niż słońce.
- "Gwiazda wokół której krąży Kepler -452b ma około 6 miliardów lat jest więc nieco starsza od Słońca. Jest jedna od niego o 20 procent jaśniejsza i nieco większa."
Teraz pytanie Które zdanie jest prawdziwe, bo dokładnie wyjaśniając dla ślepego autora tego tekstu, te zdania są sprzeczne jeśli chodzi o gwiazdę w stosunku do słońca.
Spróbuj chociaż raz przeczytać tekst ze zrozumieniem zanim go wkleisz.
 

Vote down!
-196
Portret użytkownika PAPKA

Piszę że jest

Piszę że jest chłodniejsza,ale to nie znaczy że nie może być większa i jaśniejsza

Vote down!
-263
Portret użytkownika angelus to kretyn

Gdyby hipotetyczni mieszkańcy

Gdyby hipotetyczni mieszkańcy tamtej planety mogli zobaczyć ludzi przez teleskop pozwalający na podglądanie nas z bliska to zobaczyli by Ziemię sprzed 1400 lat. My też widzimy tą planetę o 1400 lat młodszą. Komunikacja między planetami trwała by ponad 2800 lat !

Vote down!
-238
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

czyli zakładasz, zgodnie z

czyli zakładasz, zgodnie z neandertalską nauką, że widzisz te obiekty dzięki ciężkiemu światłu eisnteinowskiemu??
 Tak, tak.. tak mówi nauka dla osłów.
 Wszechwiat oglądamy w czasie rzeczywistym, dzieki temu, że środowisko magnetyczne Wszechświata zakłócone przez energetyczne obiekty takie jak np planety i gwiazdy świeci z prędkością nieskończoną ( magnetyczne światłowody)
 A tak dla przykładu nie dostrzegamy meteorytów i wielu asteroid tylko dlatego, że tego środowiska nie zakłócają, bo pozbawione sa potencjału elektrycznego.
 Gdybyś widział dzieki światłu wyrażonego w algorytmie E=mxc^2 nawet Słońca byłoby trudno zauważyć.

Vote down!
-236

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

One dzieworodnie lękną mu się

One dzieworodnie lękną mu się niczym mszyce na klonie a spadź pomysłów jego skleja międzygalaktyczna kwantowa nieskończona breja...

Vote down!
-212
Portret użytkownika Ernest

Przy takiej wielkości

Przy takiej wielkości występuje już zatrzymywanie atomów wodoru w atmosferze.Na Ziemi większość wodoru ucieka.Trzeba szukać w rozmiarach oryginalnych z gwiazdą taką jak Słońce i gazowymi olbrzymami stabilizującymi orbitę

Vote down!
-233
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Hehehheeee... A gdzie na

Hehehheeee... A gdzie na Ziemi ( dotyczy to równiez atmosfery)  jest wolny H2?
 No niezły mielibyśmy fayerwerk, gdyby tlen z atm połaczył się z wodorem... buhahhaaaa..

Vote down!
-244

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika mir

1400 lat świetlnych, to 1400

1400 lat świetlnych, to 1400 lat ziemskich gdybyśmy mogli podróżować z prędkością światła, czyli w przybliżeniu 300 000 km/s
Przy dzisiejszej technologi około 11km/s dotarlibyśmy, tam za jakieś duże przybliżenie mniej więcej 200-500 tysięcy lat. Jeśli po drodze nie spotkalibyśmy jakiejś przeszkody :)
 
Jak coś, to mocniejsi w matematyce mogą pomóc obliczyć dokładną wartość.
 

Vote down!
-193
Portret użytkownika tak bo nie

1400 lat świetlnych właśnie

1400 lat świetlnych właśnie tyle lat potrzebowało światło żeby przebyć odległość od planety Kepler 452b do ziemi więc gdybyśmy mieli rakiete która leci z prędkości światła lecieli byśmy tam 1400 lat :( a nie mamy jeśli chodzi ok km jest to ponad 13 biliardów kilometrów ogólnie nasa zbiera na konstrukcje plazmowego silnika jonowego ale niestety nawet z tym silnikiem lecieli byśmy do planety kepler 452b 3.5 miliona lat.

Vote down!
-206
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

światło einsteinowskie tak,

światło einsteinowskie tak, tyle, że rozproszyłoby sieono  na materii kosmiczne,j gruzu kosmicznego, gazów i pyłów jakie w sumie zawarte są w tych "13 biliardów kilometrów"
 Więc gwoli logilki, odrzucając neandertalski bełkot obecnej nauki widzimy Kosmos w czasie rzeczywistym, dzieki wzbudzonym przez te obiekty magnetycznym światłowodom.
Światło płynące nimi ma predkośc nieskończoną.

Vote down!
-222

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika deece

1400 lat świetlnych czyli ile

1400 lat świetlnych czyli ile to kilometrów ? ( ile by zajeło lat dla człowieka taka podróż przy dzisiejszej technologji ? pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz) 

Vote down!
-230
Portret użytkownika 77lepus

1400 lat świetlnych to

1400 lat świetlnych to dokładnie 1,325 x 10 do19 potęgi km (13,25 kwintyliona). Najszybszym, stworzonym dotychczas przez ludzkość, pojazdem jest sonda Voyager 1, która porusza się obecnie z prędkością 17 km/s. Z taką prędkością możnaby dolecieć do Keplera 452b w zaledwie 419 miliardów lat ;))

 

Vote down!
-223
Portret użytkownika Alfa&Omega

Hehe, niezły żart. Ja i tak

Hehe, niezły żart. Ja i tak sądze, że ludzkość została tak stworzona, ażeby nie opuścić ziemi. Wyższa inteligencja panuje nad  nami. Jak ludzkość nawet stopy nie postawiła na księżycu - wszystko zostało nagrane w studiu na potrzeby "wyścigu szczurów" i prestiżu między USA, a ZSRR.
Ludzie jako cywilizacja jest mało zaawansowana na podróże we wszechświecie m.in na loty międzyplanetarne, nie wspominając już o lotach miedzygalaktycznych czy międzywszechświatowych.

Vote down!
-229
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Problem jest w biologii.

Problem jest w biologii. Wskutek celowego działania otoczona Ziemia strefą bardzo przenikliwego promieniowania, wyklucza przejście przez nią organizmom biologicznym bez względu na systemy zabezpieczeń (Pasy Van Allena)
 Nigdy człowiek nie osiągnie kosmosu, chyba że w probówce przemyconej przez swoistego "kamikadze"

Vote down!
-263

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dokładnie tak. Ta wyższa

Dokładnie tak. Ta wyższa inteligencja to Administratorzy Wszechświata stworzeni z boskiej myśli - nasi Stwórcy.
 Obecny człowiek jest pod panowaniem innych inteligentnych cywilizacji ziemskich, zwanych potocznie "upadłymi Aniołami"

Vote down!
-258

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zła odpowiedź. Godna

Zła odpowiedź. Godna kałmuckiego półgłówka, co nauczył się czytac w wieku 20 lat i nic z tego czytania nie wyniósł.

Vote down!
-232

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

raczej ciebie nalezy

raczej ciebie nalezy pożałować, bo wierzysz, że powstałeś z biologicznych pomyj...

Vote down!
-228

Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika r4ea031

Jeden rok świetny to w

Jeden rok świetny to w przybliżeniu 9,5 biliona km jeden blilion to 10 do 12 potegi
i takie 9,5 biliona km mnozymy 1400 i wyjdzie cos kolo 13,5 bliliardow km i podroz czlowieka na taki dystans przyjmujac ze najszybszy jakis prom kosmiczny osiagac bedzie 1/4 predkosci swiatla czyli okolo 75tys km/s to taka podroz trwala by okolo 7 tysiecy lat. Także musiala by byc wyslana kolonia która bedzie sie rozmnazac.

Vote down!
-279
Portret użytkownika hondek

Cieekawy jestem z kąd przez

Cieekawy jestem z kąd przez te kilka tysiecy lat podróży  czerpali by zapasy wody i pożywienia.
 
 

Vote down!
-276
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Proste. Obieg zamknięty wody,

Proste. Obieg zamknięty wody, plantacje, hodowle
 Stworzenie łańcucha pokarmowego nie jest problemem.
 Przy wstepnych zapasach można doprowadzić do stanu równowagi. Komórki maja to do siebie, że się... rozmnażają.

Vote down!
-243

Angelus Maximus Rex