Niezwykła koniunkcja Marsa, Wenus i Księżyca

Kategorie: 

Źródło: facebook

Każdy kto zdecyduje się wyjść dzisiaj na zewnątrz nie będzie tego żałował. Na niebie można obserwować niezwykły pokaz. Trwa koniunkcja Marsa, Wenus i Księżyca.

 

Dzisiaj, w piątek 20 lutego na niebie można zaobserwować niezwykłe zjawisko. Księżyc znajdzie się bardzo blisko Wenus i Marsa. Czerwona Planeta znajdzie się zaraz nad bardzo jasną Wenus.

Źródło: facebook

Trzy ciała niebieskie znajdą się nie dalej od siebie niż 2 stopnie. Piękny spektakl można było zobaczyć gołym okiem. Jutro obiekty te będą na naszym niebie nawet bliżej, ale moment ten wypadnie niestety w ciągu dnia.

Źródło: facebook

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika anonim

Witam, nigdzie nie mogę

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego jak często zdarza się takie zjawisko i kiedy może się powtórzyć. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś w związku z tym?
Pozdrawiam.

Vote up!
159
Portret użytkownika v1r00z

no zgadzam sie widok piekny

no zgadzam sie widok piekny ale jaka planeta swieci tak jasno po wschodniej stronie i to na przeciwko tych dwoch widzianych na zachodzie? Wczesnym wieczorem te dwie byly jedynymi najwczesniej widzianymi cialami na szarzejacym niebie a ich intensywnosc byla porownywalna, skoro ta na zachodzie to wenus to ktorą tak samo ładnie widać po przeciwnej stronie nieba?
 

Vote down!
-140
Portret użytkownika AspenTrees78

Dzisiaj, wracając do domu ok

Dzisiaj, wracając do domu ok 18-tej, zobaczyłem TO na niebie. Naprawdę mnie zamurowało, bo czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem! Już zaczynałem myśleć, że coś mi się przewidziało, aż tu nagle trafiłem na ten artykuł :-)