Naukowcy twierdzą, że Ziemia miała kiedyś dwa księżyce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiła się kolejna hipoteza na temat genezy powstania i pozycji naszego Księżyca. Ledwie parę dni temu do teorii kolizji z dużym obiektem na podstawie, której miał się wyodrębnić Księżyc dodano hipotezę eksplozji jądrowej wewnątrz Ziemi, która wyemitowała część naszej planety czyniąc z niej własnego satelitę. Naukowcy sugerują również, że w okresie przejściowym Ziemia posiadała przynajmniej dwa duże satelity.

 

Teorię tą, na konferencji na temat Księżyca, wyjaśni profesor Eric Asphaug z University of California w Santa Cruz. Wspomniane spotkanie astronomów odbędzie się dopiero we wrześniu, ale już teraz znamy kilka szczegółów na temat jego wystąpienia. Mniejszy "bliźniak" księżyca prawdopodobnie współistniał z wczesną formą srebrnego globu przez rok do kilka milionów lat.

 

Fakt, że nie ma go na naszym niebie obecnie naukowiec tłumaczy kolizją między oboma satelitami, która spowodowała unicestwienie mniejszego obiektu i wchłonięcie go przez obecny Księżyc. Naukowcy nie zamierzają w tym badaniu dociekać jak to się stało, że Księżyc w ogóle powstał. Przyjmują za warunek początkowy swojej teorii, że glob ten był częścią większego ciała niebieskiego

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Moni

:) Precyzja naukowcow powala

:) Precyzja naukowcow powala prawda? Kochaja terminy pudelka na pytania, czarne materie, czarne energie, ciemny przeplyw, nieskonczenie wielkie cos.. Nassim Haramein wysmiewa to w swoich wystapieniach, genialny naukowiec - sacred geometry na youtubku mozna z nim sobie obejrzec polecam. Niesamowicie entuzjastyczny i pozytywny czlowiek, a przy tym genialny:)

Vote up!
125
Portret użytkownika Dżyszla

Naukowcy... a ja twierdzę, że

Naukowcy... a ja twierdzę, że miała nawet 4 ksieżyce. Ten czwarty istniał ok jednej milisekundy do jednego miliarda lat i było to albo kiedyś, albo dopiero będzie ;)

Vote up!
123

mgr inż. Dżyszla

Portret użytkownika Ja

Nasza ziemia według

Nasza ziemia według niektórych miała nawet 3 księżyce, a ten który orbituje obecnie nie jest żadnym z tych 3, ponieważ jest on sztucznym tworem... co się stało z tamtymi 3? zostały zniszczone.

Vote up!
122