Znaleziono największą dotychczas pustą przestrzeń we wszechświecie

Kategorie: 

Efekt obrazowania w ramach projektu 6DF

Między gromadami galaktyk odnaleziono ogromną pustą przestrzeń. Na ona średnicę 3,5 mld lat świetlnych, czyli jest 583 razy więcej niż największa ze znanych galaktyki IC 1101. Symbolicznie brzmi też fakt, że to "nic" do tej pory nie ma nawet nazwy.

 

Naukowcy nie rozumieją, w jaki sposób i co może stworzyć taką ogromną wyrwę w przestrzeni kosmicznej. Wielki obszar został odkryty za pomocą 1,2-metrowego teleskopu, który znajduje się w Australii. Obserwacje dokonano w ramach dużego badania galaktycznego 6DF. 

 

Duże puste przestrzenie we wszechświecie wykrywano już wcześniej. Niedawno odkryto taki obszar o wielkości miliarda lat świetlnych. Jednak obecnie znaleziony jest prawie 4 razy większy. Nowe odkrycie wielce zdziwiło naukowców, ponieważ nie pasuje do istniejących już pomysłów na rozwój wszechświata. W przestrzeni absolutnie pustej, nie ma gwiazd, galaktyk i czarnych dziur. Nawet nieuchwytna i tajemnicza ciemna materia w tym miejscu nie istnieje.

 

W tym przypadku, obliczenia wskazują, że kolosalna pustka rozciąga się na 3,5 miliarda lat świetlnych a to znaczy, że po prostu nie mogła być utworzona w wyniku typowych mechanizmów ewolucji przestrzeni, o których wiemy. Należy pamiętać, że zgodnie z obecnymi szacunkami, wiek naszego wszechświata to 13,7 miliarda lat. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika pirogronian

Nie chwaląc się, dla mnei to

Nie chwaląc się, dla mnei to nie jest zaskocznie. Już jakiś czas temu wpadłem na teoryjkę, która przewiduje takie pustki. Polega ona na tym, że energia wypromieniowywana przez materię przechodzi w energię entropiczną i gromadzi się pomiędzy zbiorowiskami materii. Ta energia entropiczna jest m inn przyczyną grawitacji - powstała już lata temu teoria na ten temat. Zainteresowanych odsyłam do prac Milo Wolffa i Gabriela LaFreniere. Pozdrawiam

Vote up!
89

Strony